SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S.)

 
 • ONLiNE MERTER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR


   

  1. Markalar ve hazır giyim perakendecileri için üyelik ücretli midir?
   

  Evet. Bu Sistemde (A ketegorsisi - 1. Sınıf) yer Alabilme Yıllık Ücrete Tabiidir. Ödenen Ücret Karşılığı Sadece Sistemde Yer Almakla Kalmayıp, Online Merter Sistemi Altında Firmanız Adına Düzenlenmiş Profesyonel bir web sitesi içeriğine de sahip olursunuz. Üyelik dışında extra servisler (Banner Reklam, pop-up reklam, firmayı ön plana çıkarma gibi) talep edildiği takdirde ayrıca ücretlendirilir.

   

  Ücretsiz üyelik talep edenler için ayrıca; http://merter-vitrini.intoko-kijiji.com (Merter Vitrini) adlı web sayfamızdan hizmet vermekteyiz.. http://merter-vitrini.intoko-kijiji.com 'dan üyelik/BEDAVA Sanal Mağaza Açıp kendi ürünlerinizi kendiniz yükleyebilir, http://merter-vitrini.intoko-kijiji.com adlı web sayfamızdaki Mağazacılardan (B kategorsisi - 2. Sınıf), üye olmak için herhangi bir bedel talep edilmemektedir.
   

  2. www.www-onlinemerter.com'dan gelen siparişler kime teslim edilir?
   

  www.www-onlinemerter.com'da dükkan açmanın Laleli ya da Merter'de bir toptan satış mağazası açmaktan farkı yoktur.Ayrıca www.www-onlinemerter.com, alıcı ile satıcı arasında sipariş alma (ve aldığı siparişi toptancıya bildirme), tanıtım ve iletişim hizmetleri dışında herhangibir fonksiyon içermez. Satıcı tüm siparişlerini alıcılara direkt gönderir.
   

  3. Satıcı farurayı kime keser?
   

  Satıcı alıcıya fatura keser. www.www-onlinemerter.com dükkanların toptan satışlarından herhangi bir komisyon talep etmez. 
   

  4. Ödeme nasıl tahsil edilir?
   

  www.www-onlinemerter.com kesinlikle tahsilata aracılık etmez ve online ödeme sistemi yoktur. Tahsilat işlemi Satıcı ile alıcı arasında ticari bir ilişkidir. Normalde nasıl tahsilat yapılıyorsa o şekilde yapılmaya devam eder.
   

  5. www.www-onlinemerter.com'da perakende satış yapılabilir mi?
   

  Hayır. Sadece toptan satış yapılabilir. Ancak Ellerinde Çok fazla mal stoğu kalmış olan giyim ve tekstil toptancıları yada mağaza-butik sahipleri de Online Merter'de ürünlerini sergileyebilirler. Ayrıca toptancı Firması Fiyat belirtmek istemedikçe  sistemde toptan satış fiyatları görüntülenmez. Bu Sisteme (Online Merter A Kategorisi) üyelik gerçekleşmesi için mağazacının onaylanması gerekir.
   

  6. www.www-onlinemerter.com Anadolu'daki mağazacılara nasıl ulaşmaktadır?
   

  www.www-onlinemerter.com çeşitli reklam mecraları ile kitlelere sürekli ulaşıp popülerliği ve bilinirliği sayesinde markalar için irili ufaklı potansiyel müşteriler oluşturmaktadır. Bu sayede markaların seyahat masraflarını ortadan kaldırdığı gibi perakendeciler için de bir alışveriş konforu sunmaktadır.
   

  7. www.www-onlinemerter.com'da yapılan satışlardan komisyon alınıyor mu?
   

  www.www-onlinemerter.com satışlardan herhangi bir komisyon talep etmez. Gelir modeli yıllık üyelik bedelidir ve sunduğu extra servislerdir.
   

  8. www.www-onlinemerter.com'da dükan açmak için taahhüt gerekir mi?
   

  Marka sahipleri istedikleri anda sistemden çıkış yapabilirler. Herhangi bir taahhüte gerek yoktur. Ancak dükkanına ilgisiz markalar sistemden çıkarılmaktadır. 
    

  9. Ürün fotoğrafı yoksa foto çekim kime aittir?
   

  www.www-onlinemerter.com bir pazaryeri olduğundan dolayı satıcı ürün fotolarını kendisi hazırlar.Bu konuda www.www-onlinemerter.com 'un herhangi bir sorumluluğu ya da işlevi yoktur.